Home
 

Zachęcamy do pomocy w akcji wolontariackiej Lepsze Jutro.

1378650_951872934856925_2977386022958170798_n

Fundacja Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl dołączyła do chorzowskiej akcji „Lepsze Jutro”, która polega na zbiórce wszelako ujętych rzeczy nadających się do użytku w lokalu mieszkalnym, z naciskiem na „nadające się”. „Lepsze Jutro” ma na celu zmianę wystroju lub odświeżenia pokoju, bądź mieszkania najuboższych mieszkańców naszego miasta. W związku z tym w dniach od 1 do 14 maja można do nas przynosić meble, urządzenia domowe, sprzęt elektroniczny, zabawki, narzędzia domowe, farby do ścian (nowe), taśmy klejące (nowe), folie ochronne (nowe), zestawy malarskie, środki czystości, itp.

Jak mówi Piotr Hadamik, organizator akcji: Zmiany, jakie zaistnieją, mogą spowodować, iż „napięcie” pomiędzy klasami społecznymi zostanie złagodzone. Osoby, które zostaną obdarowane przeprowadzą zmiany pod kątem odświeżenia mieszkania, może to przyczynić się do zmniejszenie uczucia „niesprawiedliwości społecznej”. Najubożsi mieszkańcy Chorzowa przekształcając swoje „cztery kąty” mogą docenić swój wysiłek włożony w remont i sprawić, że ich serca napełnią się nadzieją, że czeka ich jeszcze coś dobrego w życiu. Rodzina wyposażona w nową rzecz podarowaną może udoskonalać dalsze etapy swojego życia. Osoba obdarowana jakimiś przedmiotami, która zacznie zmieniać swój lokal zrozumie, że warto pracować, gdyż są zauważalne efekty.

Poprzez przemiany zaistniałe w mieszkaniu, ludzie mogą zmienić swój sposób myślenia. Kiedy człowiek podzieli się czymkolwiek z innym człowiekiem, będzie czuć gest spełnienia dobrego uczynku – Chorzowianin dla Chorzowianina. W tych czasach trudnych powinniśmy trzymać się razem.

Zmiany, jakie zaistnieją, mogą spowodować, iż „napięcie” pomiędzy klasami społecznymi zostanie złagodzone. Osoby, które zostaną obdarowane przeprowadzą zmiany pod kątem odświeżenia mieszkania, może to przyczynić się do zmniejszenie uczucia „niesprawiedliwości społecznej”. Najubożsi mieszkańcy Chorzowa przekształcając swoje „cztery kąty” mogą docenić swój wysiłek włożony w remont i sprawić, że ich serca napełnią się nadzieją, że czeka ich jeszcze coś dobrego w życiu. Rodzina wyposażona w nową rzecz podarowaną może udoskonalać dalsze etapy swojego życia. Osoba obdarowana jakimiś przedmiotami, która zacznie zmieniać swój lokal zrozumie, że warto pracować, gdyż są zauważalne efekty.

Pozostałe informacje i adresy innych punktów, do których można przynosić rzeczy znajdą Państwo na stronie: http://www.chorzowianin.pl/akcja-lepsze-jutro-kazdy-moze-pomoc,n-5944.html

Serdecznie zachęcamy do pomocy!