Home
 

Remont drugiego lokalu trwa…

…a w nim pomogła już nam cała niebiańska armia prawdziwych aniołów!

Fundacja otrzymała w darowiznach materiały budowlane i całkowicie bezinteresowną pomoc wolontaryjną wielu fachowców. Po stokroć dziękujemy!

Pracy jest jeszcze sporo, ale mamy nadzieję, że do końca roku nowy lokal będzie gotowy. Przed nami: wykonanie posadzki z kafli w głównej sali oraz na korytarzu.

Aktualnie poszukujemy pilnie firmy/darczyńcy, który byłby w stanie podarować nam:

  • Kafle podłogowe (o wysokiej klasie ścieralności) do wypełnienia ok. przestrzeni 130 m2
  • Potrzebujemy także wykładzin i drzwi wewnętrznych

Pokażmy, że Uskrzydlanie ma sens! Apelujemy do firm, sponsorów i indywidualnych darczyńców, gotowych pomóc nam w remoncie na kolejnym jego etapie.

Do tej pory otrzymaliśmy w ramach darowizn:

  • Od Firmy Selena i TYTAN Professional wszystkie farby kleje zaprawy i większość niezbędnych materiałów budowlanych.
  • Od firmy KAN Therm – materiały do montażu instalacji Centralnego Ogrzewania.
  • Firma PURMO podarowała nam nowe grzejniki.
  • Od Firmy TUBĄDZIN otrzymaliśmy kafelki do łazienek.
  • Firma Deante podarowała nam akcesoria łazienkowe i kabinę prysznicową.
  • Firma Walmer i KUBALA podarowała nam profesjonalne przyrządy i narzędzia.
  • Ogromnego wsparcia udzielił nam PROJEKT S.C., I. Grajper, K. Ścieranka – wykonując projekt instalacji wodnokanalizacyjnej.
  • Wsparły nas także firmy AZ – BAU, INSTALBUD, KNAUF, 3W DYSTRYBUCJA BUDOWLANA, CASTORAMA i Hurtownia HAN – BUD z Chorzowa, które podarowały wiele niezbędnych materiałów budowlanych.

Szczególne podziękowania chcemy przekazać dla konkretnych osób, bez których nic by się nie udało – oto Oni:

Pan dr inż. Grzegorz Ścieranka, który także podarował nam stelaże ścienne pod instalację muszli ustępowych, oraz Pani mgr inż. arch – Paulina Staruń z Firmy SPOINT ARCHITEKTURA, a także Pani mgr arch. Anna Głodek – za projekty i aranżacje wyglądu naszego nowego Centrum.

W akcji remontowej czynny udział biorą najlepsi fachowcy ze STOWARZYSZENIA GLAZURNIKÓW I SPECJALISTÓW ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH

– Pan Radosław Saramak oraz Mariusz Pilarski oraz ich przyjaciele – fachowcy z branży budowlanej i glazurników. Panowie wykonali większość najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych prac remontowych w fundacji (podłogi, sufity, ściany we wszystkich pomieszczeniach, instalacja kanalizacyjna, wodna). W chwili obecnej remontują łazienki i pomieszczenie z kabiną prysznicową, kładą kafle, które podarowała nam firma TUBĄDZIN

W społeczny remont zaangażowali się także aktywnie Pan Andrzej Ulczycki, który wykonał całą nową instalację Centralnego Ogrzewania, część instalacji wodnej, Panowie elektrycy Adam Buroń, Jacek Nawrot, Marian Stebel, którzy fachowo wykonali całą instalację elektryczną, włącznie z szafką rozdzielczą i montażem podstawowego oświetlenia, w tym lamp w głównej Sali

W remoncie pomagają nam także kibice Ruchu Chorzów i uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z Chorzowa. Bez ich pomocy nie dalibyśmy rady usunąć gruzu i przenieść np. wielu materiałów budowlanych.

Podziękowania kierujemy także w stronę managerów akcji KOLORUJEMY, a także wielu aktywnych ludzi i instytucji, które wspierają akcje towarzyszące naszemu działaniu: UM Chorzów, CHCK, SDK , zespołom, artystom, a także Agencji MEDIAL, Chorzowianinowi” i drukarni EVER GROUPE z Chorzowa.

Nie możemy tu pominąć wsparcia finansowego, które wielu anonimowych darczyńców przekazuje na nasz remont. Za zebrane środki zakupiliśmy zewnętrzne drzwi wejściowe.

Serdecznie Dziękujemy Wam Wszystkim za okazanie serca i solidną pomoc 🙂 Jesteście CUDOWNI!

W dzisiejszych czasach nie jest to wcale takie oczywiste, że ktoś z własnej woli poświęca swój czas, wysiłek i środki, by czynić coś dobrego dla drugiego człowieka, a zwłaszcza dla dzieci, które są naszą jedyną nadzieją na lepszą przyszłość. (Iwona N.)